Володимирецька централізована система публічно-

 

шкільних бібліотек

***

Бібліотека і туризм

В невеликих населених пунктах бібліотеки залишаються єдиними культурно - мистецькими осередками інфраструктури села. Реалізують культурну, музейну, туристичну діяльність, використовуючи різні ресурси та пропонуючи нові послуги місцевій громаді та гостям краю.

На базі Городецької публічно-шкільної бібліотеки 18 жовтня 2016 року проведено міжнародний семінар «Бібліотечний туризм. Пізнай свій край через бібліотеки».

 

Учасники семінару- бібліотечні працівники Рівненської області: директори обласних бібліотек, міських бібліотечних систем, директори централізованих систем публічно-шкільних бібліотек, бібліотечні працівники Володимирецької ЦСПШБ, делегація представників Республіки Польща, засоби масової інформації, літератори України.

Розпочалось навчання з відкриття та презентації у публічно-шкільній бібліотеці музейної краєзнавчої експозиції «Городецькі стежки відомих людей» створеної за грантові кошти проекту «Городецькі стежки відомих людей»,«Створення арт-об’єкту – садиби Урбановських, присвяченої життю і певним періодам перебування у с. Городець видатних особистостей.

Біля макету арт-об’єкту садиба родини Урбановських та краєзнавчої музейної експозиції бібліотекар Наталія Рябченко провела для присутніх екскурсію.

З організацією взаємодії туризму і публічних бібліотек, напрямками розвитку індустрії туристичного краєзнавства присутніх ознайомила директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Петрівна Ярощук.

Виступили гості з Республіки Польща, серед котрих була і онука Ю.І. Крашевського, письменники та подарували для бібліотеки книги.

 

Учасники семінару ознайомились з досвідом роботи публічно-шкільної бібліотеки та планами бібліотеки на майбутнє щодо проведення просвітницьких заходів для відвідувачів бібліотеки, роботи по збору відомостей про родину Урбановських та життя Городця в цей період. Прийняли участь у обласному літературному святі «Городецький автограф», поділились враженнями про перебування в с. Городець. Адже в недалекому майбутньому с. Городець має стати об’єктом туристичної привабливості

***

Городецький автограф 2012

17 квітня 2012 року в селі Городець відбулось щорічне літературно – мистецьке свято «Городецький автограф», на якому були присутні вчителі та бібліотекарі з усього району.

Цьогоріч на «Городецький автограф» завітали лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, поет Анатолій Кичинський, письменник, публіцист, доктор Українського вільного університету (Мюнхен), головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Козак, голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Лідія Рибенко, рівненські письменники Петро Велесик, Микола Береза, Юлія Бундючна, головний редактор обласної газети «Вільне слово» Андрій Бабінець та автор проекту, відомий письменник, заслужений журналіст України, уродженець села Городець Віктор Мазаний. Вони разом із місцевими учнями провели літературознавчу сесію. 

Гостей вітали фольклорний народний колектив «Берегиня» під керівництвом Наталії Кривко, сільський голова Лідія Кузьмич, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Валентина Пінчук, заступник голови райдержадміністрації Ярослав Березюк. Віктор Мазаний ознайомив із двома книгами Авеніра Коломийця, що вийшли в Австралії. Він також передав школі Срібного Хреста, яким недавно нагородило (посмертно) Авеніра Коломийця, котрий народився у Городці, Українське Вільне Козацтво Австралії. Публічно-шкільним бібліотекам району подарував книгу «Жити так, щоб не гасла жадоба краси» про Авеніра Коломийця. У школі відкрито меморіальні дошки видатній українській поетесі, політв’язню Галині Гордасевич та польському письменнику Юзефу Крашевському, які проживали і творили у Городці. Було відкрито і фотогалерею портретів лауреатів Національної премії України імені Т.Шевченка, які відвідували Городець, а також представлено персональну виставку світлин члена Спілки фотохудожників України, члена Національної спілки журналістів України Анатолія Похилюка.

Відбулась відеоконференція із Надзвичайним і Повноважним Послом України у США Олександром Моциком, який народився у Городці і закінчив тут школу. Гості свята відвідали «Поліський літературний музей», де зібрані фотографії та книги з автографами усіх письменників, які відвідали «Городецький автограф», історичні відомості, пов’язані з минулим Городця. Тут зберігаються унікальні експонати – книги класика польської літератури Юзефа Крашевського, подаровані Повноважним послом України у США Олександром Моциком, зібрано багато відомостей, зокрема, про уродженця села письменника Авеніра Коломийця, добре відомого на Західній Україні в 20—30–х роках XX ст. й тепер несправедливо забутого. У 2005 році з нагоди 100-річчя Авеніра Коломийця майже чотирикілометрову центральну вулицю Городця перейменували — із Жовтневої на вулицю Авеніра Коломийця.

Відомі письменники і поети не тільки розповідали про себе, свою творчість, дарували багато авторських книг музею, публічно-шкільним бібліотекам району, а й висадили нові дерева на Алеї письменників, заснованій у 2004 році.