Володимирецька централізована система публічно-

 

шкільних бібліотек

Новини Володимирецької центральної районної бібліотеки

 

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Любі діти і дорослі!

Ви, звичайно, любите дивитись диски з мультфільмами та художніми фільмами, комп’ютерними іграми. В кожній родині є фільми, які вже переглянули і ви не зацікавлені переглядати в черговий раз. У бібліотеці діє послуга Disk-кроссинг.

Приносьте свої диски та візьміть інші. 

***

 

7-8 вересня у Рівному працюватиме ІІІ Міжнародна спеціалізована виставка «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2017)»

Урочисте відкриття – 7 вересня о 09.30 у приміщенні ТОВ «Рівнетеплоенерго» (м.Рівне, вул. Д.Галицького, 27).

*** 

 
 
 
 
 

Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє

Без перебільшення, на сьогодні запити у достовірній, оперативній інформації для переважної більшості населення можуть бути виконані лише через загальнодоступні установи-бібліотеки, що безкоштовно надають доступ до інформації та знань та є комфортними, інформаційними центрами з безліччю ресурсів для робочих, повсякденних справ і дозвілля громади. Під час роботи семінару «Інноваційні послуги бібліотек із застосуванням ІКТ: он-лайн, бібліотечні сервіси для громади»?, що його відкрила вступним словом "Інноваційний пошук-основа розвитку сучасної бібліотеки директор Володимирецької ЦСПШБ Ілона Курач бібліотечні працівники мали можливість ознайомитися з майстер-класами своїх колег «Чим бібліотека може допомогти громаді?»: «Роль дитячої бібліотеки у соціальній орієнтації читачів» (Дуляницька М.З. - заст.директора ЦСПШБ по роботі з дітьми), «Потреби читача у соціально-побутовій інформації» (досвід роботи Рафалівської міської бібліотеки , бібліотекар Л.Хомич), «Комп”ютерні технології: створення інформаційних електронних продуктів»( досвід роботи Старорафалівської публічно-шкільної бібліотеки, бібліотекар Г. Карпач), «Місце сільської бібліотеки в туристичній інфраструктурі Рівненської області» (Антонівська публічно-шкільна бібліотека, завідуюча бібліотекою Н. Протосовицька), «Організація дозвілля жителів територіальних громад засобами бібліотечної роботи» (Лозківська публічно-шкільна бібліотека, бібліотекар Л.Вознюк), «Реклама ресурсів і послуг бібліотеки - чинник іміджу бібліотечної установи» (методист методичного відділу ЦРБ, Р. Бакунець).

Під час вільної дискусії «Мозковий шторм «Я думаю так…» (модератор Г. Швирид, зав. методичним відділом ЦРБ) складовими якісного обслуговування користувачів бібліотечні працівники назвали:

- етика бібліотекаря;

- комфортне середовище у бібліотеці;

- наповнення та актуальність бібліотечного фонду;

- використання в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні новітніх технологій;

- взаємодія бібліотек з населенням та органами місцевої влади.

На сьогоднішній день бібліотеками досить активно втілюються у роботу нові ідеї, проекти з наближення послуг і ресурсів бібліотек до жителів територіальних громад.

У роботі семінару прийняли участь начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Босик, головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Олег Босик.  

***

 
 
 
 
 

Бібліотуризм

Запроваджуючи інноваційні форми роботи, бібліотечні установи Володимирецького району намагаються наблизити ресурси і послуги бібліотек до жителів територіальних громад, гостей краю.

Туристична привабливість рідного краю бібліотечними засобами набуває особливого напрямку в роботі інформаційних установ.

Саме Городецька публічно-шкільна бібліотека- інформаційна платформа з розвитку регіонального туризму, стала базою для проведення обласного семінару «Місце сільської бібліотеки в туристичній інфраструктурі Рівненської області». Учасники: бібліотечні працівники відділу маркетингу та наукової роботи С.Ступницька, Н.Волян, Л.Малишева Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки на чолі з директором В.Ярощук та заступник директора з наукової роботи О.Промська , бібліотечні працівники сільських бібліотек області мали можливість ознайомитись з досвідом роботи по створенню музейного простору у бібліотеці, акумулювання історико-краєзнавчих, туристичних матеріалів, створення бібліотеки нового формату.

Презентацію «Вивчення досвіду роботи бібліотеки, як прикладу організації та місця відвідування туристами» на основі напрацювань Городецької публічно-шкільної бібліотеки представила для учасників семінару директор Володимирецької ЦСПШБ Ілона Курач.

Майстер-клас «Екскурсія по краєзнавчій експозиції від бібліотекаря с. Городець» провела бібліотекар Городецької публічно-шкільної бібліотеки Наталія Рябченко.

На сьогоднішній день створену у бібліотеці історичну експозицію «Городецькі стежки відомих людей» відвідали декілька сотень відвідувачів з різних куточків краю, гості з близького зарубіжжя, літературознавці, краєзнавці з республіки Польща, тут проведено міжнародний семінар «Бібліотечний туризм. Пізнай свій край через бібліотеки».

Хороші відгуки про бібліотеку та її роботу отримали працівники бібліотеки з уст учасників семінару, які були вражені новим обличчям сільської бібліотеки, яка зустріла їх сучасним інтер’єром і новими послугами.

Робота по збору матеріалів продовжується, розроблено туристичні маршрути в межах населеного пункту села Городець.

***

Одним із пріоритетних напрямків роботи бібліотек Володимиреччини є популяризація творчості обдарованої молоді, яка сприяє підтримці талановитих , здібних до творчості молодих людей, а також виховує в них потреби і здатність до художньо-творчої самореалізації та духовного самовдосконалення.

Так, у рамках Всеукраїнського патріотичного культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина в руках молоді» творчі роботи учасників-переможців першого, районного етапу всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина» були представлені на другому, обласному етапі конкурсу. Конкурс «Наша спадщина» відкрив читачам наших бібліотек імена молодих талантів в таких жанрах мистецтва, як вишивка, малюнки, витинанки, вироби в техніці макраме, літературні творчі роботи.

20 травня 2017 року в читальній залі Рівненської обласної бібліотеки для молоді відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина». У Регіональному етапі конкурсу взяло участь 187 робіт з 16 районів області та міст Острога і Дубна. Журі Конкурсу визначило 14 його переможців і призерів.

Переможницею в номінації «Рукотворні скарби» (Вироби народного промислу) стала відома читачам «Володимирецького вісника» публікаціями своїх віршів на сторінках газети, авторка збірки «Волошкове дитинство» Анастасія Бачинська, с. Іванчі, студентка І-го курсу художньо-педагогічного факультету РДГУ. Її творча робота, витинанка, вразила членів журі Конкурсу оригінальністю виконання. Загадкова, тим і цікава, витинанка Анастасії носить назву «Палаюча душа українця». Тут використані червоні і чорні кольори, як символи журби і любові нашого народу, який весь час веде боротьбу за свою незалежність. В цій витинанці зображена душа студента, який вийшов на Майдан, душа батька, який втратив свого єдиного сина, душа воїна АТО, який захищає нашу державу. Душа, яка не терпить насилля і несправедливості, а весь час прагне свободи.

Анастасія Бачинська, як і всі переможці, отримала диплом та цінний подарунок.

Номінанти висловили щиру вдячність організаторам та журі конкурсу за високу оцінку їх творчості. На честь переможців прозвучали вишукані та ліричні композиції у виконанні студенток 4-го курсу Рівненського музичного училища Рівненського державного гуманітарного університету Коваль Олесі та Мацюк Надії.

Є. Дуліпа, завідуюча юнацьким відділом Володимирецької ЦРБ  

***

"1...2...3..."