Володимирецька централізована система публічно-

 

шкільних бібліотек

Новини Володимирецької центральної районної бібліотеки

 

 

 

 

   
   
   
 
 

Збірку поезії Оксани Філіпчук «Торкнутися неба» презентовано для бібліотечних працівників КЗ «Володимирецька централізована система публічно-шкільних бібліотек».

Оксана Григорівна народилася у чарівному поліському краї, селі Полиці, нашого району. Нині проживає у м.Рівне. Працює вчителем англійської мови у Рівненській гімназії. Збірка Оксани Філіпчук «Торкнутися неба»- перша творча збірка автора. У книзі вміщено чотири поетичні цикли: «Мереживо життя», «Час прощення», «Мрії про щастя», «Вчителька весна». І як мовиться у вступному слові Олеся Ундіра до збірки - творча книга-первісток своїм гарним оформленням приверне увагу читачів, а внутрішнім єством порадує людські душі щирістю і відвертістю, а головне - відкритою і не завуальованою сутністю.

Змістовні, привабливі ілюстрації до збірки надані Любою та Анастасією Бачинською. Приємно, що подароване автором нове видання зможуть перечитати і читачі нашої системи.

***

 

24 листопада 2017 року на базі центральної районної бібліотеки для бібліотечних працівників системи проведено методичний день з навчанням у групах «Плануємо роботу бібліотеки на 2018 рік. Особливості планування».

Розроблено та доведено до працівників основні напрямки бібліотечної діяльності у 2018 році: бюджет робочого часу, календар знаменних і пам’ятних дат на 2018 рік, соціокультурна діяльність бібліотек, акції, тематичні тижні, робота з фондом, нові форми роботи з читачами, робота бібліотек в нових умовах.

***

Персональну виставку картин і наукових робіт українського художника, науковця, дослідника української міфології Валерія Войтовича відвідали учасники районного семінару - бібліотечні працівники КЗ «Володимирецька централізована система публічно-шкільних бібліотек», яка функціонує у малій залі Володимирецького районного будинку культури. Враження від побаченого описали у «Книзі відгуків». 

***

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Вчетверте, на теренах району, проведено районний конкурс літературних творів імені Михайла Дубова.

Конкурс проводиться з метою популяризації творчості місцевих авторів, активізації роботи з творчою молоддю через виявлення та підтримку молодих поетів, прозаїків, журналістів, літературознавців та з метою вшанування пам'яті та популяризація творчої спадщини члена Національної Спілки письменників України Михайла Дубова, уродженця села Красносілля Володимирецького району.

 

Символічно, в день народження поета - 23листопада 2017 року 14.30 год в читальному залі центральній районній бібліотеці проведено конкурс.

Переможці районного конкурсу літературних творів імені Михайла Дубова - 2017 року

Наталія Бойко ( с.Сопачів, учениця Володимирецького районного колегіуму)Номінація «Поезія»(вікова категорія: до 17 років)

Інга Безушко (с.м.т.Володимирець,)Номінація «Поезія»(вікова категорія: 17-35 років)

Петро Кладюк (с.Довговоля) Номінація «Поезія» вікова категорія: більше 35 років)

Софія Бабік (с.м.т.Рафалівка, учениця загальноосвітньої школи)Номінація «Проза»(вікова категорія: до 17 років)

***

 
 
 
 

«Непрощенний злочин» (Голодомор 1932-1933рр.в Україні) 

22 листопада в приміщенні бібліотеки Володимирецького ВПУ-29 відбувся вечір-реквієм «Запалимо свічку пам’яті», організований завідуючою бібліотекою Дубіною Надією Прокопівною разом з вихованцями училища.

Для учасників заходу працівниками юнацького відділу районної бібліотеки було оформлено книжкову виставку-перегляд «Непрощенний злочин» до 85-річчя трагедії Голодомору (1932-1933 рр.) в Україні.

На ній представлені видання, в яких розповідається про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, що пережив в 1932-1933 рр. український народ. Майже всі книги написані на основі детального вивчення історії. В них використано документальні матеріали та свідчення очевидців - тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.

Література, представлена на виставці, зацікавила викладачів та учнів училища.

***

 
 

Краєзнавче видання - читачам бібліотек

Нову книгу нашого земляка Михайла Кобилянського - «Станція «Лось» презентовано для бібліотечних працівників Володимирецького району. Чергове видання поповнило низку краєзнавчих бібліотечних матеріалів автора. Серед них:«Це поліський край наш», «Серце лишило спомин», «Поліський трамвай», «На березі Стиру», «Пісні про Рафалівку», «Поліська глибинка», «Доброго ранку», «До Тараса мій шлях. Майдан», «Краєзнавчі замальовки», «Люблю я Полісся», «Краєзнавчий калейдоскоп», «Мир тобі. Удар на Луцьк».

З цікавістю присутні слухали історію створення роману - хроніки та приємно були вражені, тим фактажем знань, яким володіє автор. Цікавими та змістовними були розповіді Михайла Савича про авторське напрацювання.

Та найбільшою приємністю став подарунок автора – подароване видання в кожну окрему бібліотеку системи. Книга буде корисною для вчителів, учнів, студентів, краєзнавців, тих, хто цікавиться історією нашого краю.

***

Cемінар бібліотечних працівників «Сучасна бібліотека-формула успіху»

Cемінар бібліотечних працівників «Сучасна бібліотека-формула успіху», що його відкрила директор КЗ «Володимирецька централізована система публічно-шкільних бібліотек» Ілона Іванівна Курач, проведено на базі Володимирецької центральної районної бібліотеки.

Учасники навчання: бібліотекарі, завідуючі публічно-шкільними бібліотеками, працівники міської, районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей, шкільних відділів мали можливість отримати консультації працівників методичного відділу ЦРБ, спеціалістів районної бібліотеки для дітей, центральної районної бібліотеки «Створення сучасного бібліотечного простору для змістовного спілкування користувачів», «Дослідницька діяльність, як умова входження бібліотек в нове соціальне середовище», «Роль публічних бібліотек у створенні єдиного інформаційного простору», «Творчо обдаровані діти та бібліотека».

Підведено підсумки проведення та презентовано досвіди роботи бібліотек системи «Сучасна бібліотека змінює життя громади» за результатами проведення у бібліотеках району Ярмарку бібліотечних послуг.

Проведено обмін думками «Є ідея…» (бібліотечні працівники ділилися власним баченням розвитку сучасних бібліотек, ідеями та побажаннями).

Серед питань різне, працівники бібліотек мали можливість отримати відповіді на питання з протипожежної безпеки та техніки безпеки перебування людей у бібліотеках від начальника Володимирецького РС ГУДСНС України в Рівненській області Андрія Муравинця, переглянути відео сюжети про причини виникнення пожеж.

***

 

ЗАПРОШУЄМО

до участі у районному конкурсі літературних творів імені Михайла Дубова

Конкурсні роботи: паперовий варіант та на електронному диску надсилайте за адресою:

34300 с.м.т. Володимирець

вул. Соборна, 24

Володимирецька центральна районна бібліотека

методичний відділ ЦРБ ( ІІ поверх)

Конкурсні роботи приймаються до 17 листопада 2017 року. Відзначення переможців конкурсу 23 листопада 2017 р. в день народження Михайла Дубова.

Детальніше про конкурс читайте тут:

Конкурс вшанування пам'яті нашого земляка - Михайла Дубова

Наказ№76Про затвердження Положення про районний конкурс літературних творів імені Михайла Дубова (скачати42 Kb)

Положення про районний конкурс літературних творів імені Михайла Дубова (скачати 40Kb)
Заявка на участь в районному конкурсі літературних творів імені Михайла Дубова (скачати 27Kb)

***

Юнацький відділ. Володимирецька ЦРБ

Із 6 вересня по 6 жовтня в юнацькому відділі за підтримки голови селищної ради Олександра Григоровича Осмоловича та депутата Володимирецької районної ради Володимира Володимировича Савоніка до міжнародного Дня художника проходило творче змагання серед юних художників на тему: «Осінній портрет», в якому взяли участь 35 дітей шкільного віку Володимирецького району. На змагання надійшло всього 40 малюнків.

А 15 жовтня 2017 року о 12.00 в приміщенні Володимирецької районної бібліотеки відбувся ІІ-й етап творчого змагання, в якому взяло участь 15 дітей, учаасників змагання. На протязі однієї години учасники змагалися в майстерності виконання натюрморту.

Час для цієї події обраний не випадково – саме її величність Осінь розфарбовує природу золотими барвами, грає всіма кольорами фарб і не може не надихати творчу особистість. Такі заходи дають змогу дітям проявити себе, а також порівняти свій рівень майстерності з ровесниками, познайомитися та поспілкуватися між собою.

За підсумками творчого змагання були визначені переможці у трьох вікових категоріях:

Учні 1-4-х класів: перше місце розділили Подерня Дарина Володимирівна (3-й клас) Біленський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ»; Босик Ірина Юріївна, учениця 2-го класу, Новаківський НВК.

Учні 5-8 класів: 1. Перше місце - Каращук Андрій, учень 8-го класу Городецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ДНЗ»; 2. Друге місце- Затірка Валерія Сергіївна, учениця 7-А кл. Володимирецької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 3. Третє місце розділили Ковлева Аліна Володимирівна, учениця 7-В кл. Володимирецької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Дацька Крістіна Вячеславівна, учениця 7-Б кл. Володимирецької ЗОШ І-ІІІ ст. №1;

Учні 9-11 класів: Перше місце - Хомич Яна Сергіївна, учениця 10-го класу Великоцепцевицької ЗОШ; Друге місце - Блищик Анастасія Василівна, учениця 11го класу. Великотелковицька ЗОШ І-ІІІст Решта учасників отримали подяки від спонсорів змагання та заохочувальні призи.

Організатором і засновником творчого змагання є волонтер юнацького відділу Володимирецької районної бібліотеки Олександр Чугай. Він щиро привітав переможців і подякував Володимиру Володимировичу Савоніку, Олександру Григоровичу Осмоловичу та колективу бібліотеки за підтримку цього творчого змагання. Сподіваємося, що й надалі діти будуть активно долучатися до життя бібліотеки та братимуть участь в організованих тут змаганнях і конкурсах.

***

 
 
 
 

Знай наших

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, відзначено кращих бібліотечних працівників.

У холі районного будинку культури, під час урочистостей з нагоди свята, було розгорнуто фотовиставку «Родзинки бібліотечної професії».

Бібліотеки КЗ «Володимирецька централізована система публічно-шкільних бібліотек» активно долучились до організації фотовиставки.

Представники влади, велика аудиторія бібліотечних працівників, ветерани, пенсіонери бібліотечної галузі, спонсори, партнери, волонтери, численні гості свята, змогли ознайомитись та зацікавитись роботою бібліотек системи, що була представлена на світлинах.

Хороші відгуки про роботу бібліотечних установ маємо від представників влади, друзів та шанувальників бібліотек.  

*** 

 
 
 
 
 
 
 
 

Бібліотечні послуги жителям територіальних громад

Бібліотеками КЗ «Володимирецька централізована система публічно-шкільних бібліотек» проведено Ярмарок бібліотечних ідей «Бібліотечні послуги для розвитку громад».

На Ярмарку представлено творчі досягнення бібліотек краю, ознайомлено жителів територіальних громад з впровадженням кращих інновацій у роботі бібліотек: електронні послуги з е-урядування, використання комп’ютерних технологій в інформаційному забезпеченні користувачів бібліотек. Широко розкрито краєзнавство бібліотек: історії населених пунктів, документальні матеріали, легенди, перекази, відомості про відомих людей краю зібрані та впорядковані у цифровому та паперовому вигляді.

Бібліотечними установами висвітлено роботу бібліотек на допомогу людям похилого віку, з обмеженими можливостями, на допомогу освіті, самоосвіті. Учасники Ярмарку мали можливість переглянути фото інформаційні матеріали бібліотек про проведені бібліотеками патріотичні,ініціативні акції з залученням жителів громад до суспільно необхідних справ, ознайомитись з практикою роботи бібліотек з обслуговування населення поза межами бібліотек: в медичних закладах, банківських установах, у місцях відпочинку жителів: парках, скверах, біля водойм.

Формат проведення ярмарку передбачав звіти-презентації про реалізацію «куплених» минулими роками, але не застарілих за змістом інноваційних ідей з популяризації книги і читання та послуг бібліотек.

Бібліотекам вдалось показати уже напрацьовані можливості бібліотек в інформаційному забезпеченні жителів територіальних громад. А ще через Ярмарку долучити до розбудови бібліотек спонсорів, партнерів, волонтерів , небайдужих до долі бібліотек людей.

Проведений захід ще раз засвідчив про реальні можливості бібліотек як інформаційних установ територіальних громад, хранителів пам'яті, історії в кожному населеному пункті району та подолати стереотип щодо необхідності бібліотек для мешканців населених пунктів.

*** 

Любі діти і дорослі!

Ви, звичайно, любите дивитись диски з мультфільмами та художніми фільмами, комп’ютерними іграми. В кожній родині є фільми, які вже переглянули і ви не зацікавлені переглядати в черговий раз. У бібліотеці діє послуга Disk-кроссинг.

Приносьте свої диски та візьміть інші. 

***

 

7-8 вересня у Рівному працюватиме ІІІ Міжнародна спеціалізована виставка «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2017)»

Урочисте відкриття – 7 вересня о 09.30 у приміщенні ТОВ «Рівнетеплоенерго» (м.Рівне, вул. Д.Галицького, 27).

*** 

 
 
 
 
 

Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє

Без перебільшення, на сьогодні запити у достовірній, оперативній інформації для переважної більшості населення можуть бути виконані лише через загальнодоступні установи-бібліотеки, що безкоштовно надають доступ до інформації та знань та є комфортними, інформаційними центрами з безліччю ресурсів для робочих, повсякденних справ і дозвілля громади. Під час роботи семінару «Інноваційні послуги бібліотек із застосуванням ІКТ: он-лайн, бібліотечні сервіси для громади»?, що його відкрила вступним словом "Інноваційний пошук-основа розвитку сучасної бібліотеки директор Володимирецької ЦСПШБ Ілона Курач бібліотечні працівники мали можливість ознайомитися з майстер-класами своїх колег «Чим бібліотека може допомогти громаді?»: «Роль дитячої бібліотеки у соціальній орієнтації читачів» (Дуляницька М.З. - заст.директора ЦСПШБ по роботі з дітьми), «Потреби читача у соціально-побутовій інформації» (досвід роботи Рафалівської міської бібліотеки , бібліотекар Л.Хомич), «Комп”ютерні технології: створення інформаційних електронних продуктів»( досвід роботи Старорафалівської публічно-шкільної бібліотеки, бібліотекар Г. Карпач), «Місце сільської бібліотеки в туристичній інфраструктурі Рівненської області» (Антонівська публічно-шкільна бібліотека, завідуюча бібліотекою Н. Протосовицька), «Організація дозвілля жителів територіальних громад засобами бібліотечної роботи» (Лозківська публічно-шкільна бібліотека, бібліотекар Л.Вознюк), «Реклама ресурсів і послуг бібліотеки - чинник іміджу бібліотечної установи» (методист методичного відділу ЦРБ, Р. Бакунець).

Під час вільної дискусії «Мозковий шторм «Я думаю так…» (модератор Г. Швирид, зав. методичним відділом ЦРБ) складовими якісного обслуговування користувачів бібліотечні працівники назвали:

- етика бібліотекаря;

- комфортне середовище у бібліотеці;

- наповнення та актуальність бібліотечного фонду;

- використання в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні новітніх технологій;

- взаємодія бібліотек з населенням та органами місцевої влади.

На сьогоднішній день бібліотеками досить активно втілюються у роботу нові ідеї, проекти з наближення послуг і ресурсів бібліотек до жителів територіальних громад.

У роботі семінару прийняли участь начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Босик, головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Олег Босик.  

***

 
 
 
 
 

Бібліотуризм

Запроваджуючи інноваційні форми роботи, бібліотечні установи Володимирецького району намагаються наблизити ресурси і послуги бібліотек до жителів територіальних громад, гостей краю.

Туристична привабливість рідного краю бібліотечними засобами набуває особливого напрямку в роботі інформаційних установ.

Саме Городецька публічно-шкільна бібліотека- інформаційна платформа з розвитку регіонального туризму, стала базою для проведення обласного семінару «Місце сільської бібліотеки в туристичній інфраструктурі Рівненської області». Учасники: бібліотечні працівники відділу маркетингу та наукової роботи С.Ступницька, Н.Волян, Л.Малишева Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки на чолі з директором В.Ярощук та заступник директора з наукової роботи О.Промська , бібліотечні працівники сільських бібліотек області мали можливість ознайомитись з досвідом роботи по створенню музейного простору у бібліотеці, акумулювання історико-краєзнавчих, туристичних матеріалів, створення бібліотеки нового формату.

Презентацію «Вивчення досвіду роботи бібліотеки, як прикладу організації та місця відвідування туристами» на основі напрацювань Городецької публічно-шкільної бібліотеки представила для учасників семінару директор Володимирецької ЦСПШБ Ілона Курач.

Майстер-клас «Екскурсія по краєзнавчій експозиції від бібліотекаря с. Городець» провела бібліотекар Городецької публічно-шкільної бібліотеки Наталія Рябченко.

На сьогоднішній день створену у бібліотеці історичну експозицію «Городецькі стежки відомих людей» відвідали декілька сотень відвідувачів з різних куточків краю, гості з близького зарубіжжя, літературознавці, краєзнавці з республіки Польща, тут проведено міжнародний семінар «Бібліотечний туризм. Пізнай свій край через бібліотеки».

Хороші відгуки про бібліотеку та її роботу отримали працівники бібліотеки з уст учасників семінару, які були вражені новим обличчям сільської бібліотеки, яка зустріла їх сучасним інтер’єром і новими послугами.

Робота по збору матеріалів продовжується, розроблено туристичні маршрути в межах населеного пункту села Городець.

***

Одним із пріоритетних напрямків роботи бібліотек Володимиреччини є популяризація творчості обдарованої молоді, яка сприяє підтримці талановитих , здібних до творчості молодих людей, а також виховує в них потреби і здатність до художньо-творчої самореалізації та духовного самовдосконалення.

Так, у рамках Всеукраїнського патріотичного культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина в руках молоді» творчі роботи учасників-переможців першого, районного етапу всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина» були представлені на другому, обласному етапі конкурсу. Конкурс «Наша спадщина» відкрив читачам наших бібліотек імена молодих талантів в таких жанрах мистецтва, як вишивка, малюнки, витинанки, вироби в техніці макраме, літературні творчі роботи.

20 травня 2017 року в читальній залі Рівненської обласної бібліотеки для молоді відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина». У Регіональному етапі конкурсу взяло участь 187 робіт з 16 районів області та міст Острога і Дубна. Журі Конкурсу визначило 14 його переможців і призерів.

Переможницею в номінації «Рукотворні скарби» (Вироби народного промислу) стала відома читачам «Володимирецького вісника» публікаціями своїх віршів на сторінках газети, авторка збірки «Волошкове дитинство» Анастасія Бачинська, с. Іванчі, студентка І-го курсу художньо-педагогічного факультету РДГУ. Її творча робота, витинанка, вразила членів журі Конкурсу оригінальністю виконання. Загадкова, тим і цікава, витинанка Анастасії носить назву «Палаюча душа українця». Тут використані червоні і чорні кольори, як символи журби і любові нашого народу, який весь час веде боротьбу за свою незалежність. В цій витинанці зображена душа студента, який вийшов на Майдан, душа батька, який втратив свого єдиного сина, душа воїна АТО, який захищає нашу державу. Душа, яка не терпить насилля і несправедливості, а весь час прагне свободи.

Анастасія Бачинська, як і всі переможці, отримала диплом та цінний подарунок.

Номінанти висловили щиру вдячність організаторам та журі конкурсу за високу оцінку їх творчості. На честь переможців прозвучали вишукані та ліричні композиції у виконанні студенток 4-го курсу Рівненського музичного училища Рівненського державного гуманітарного університету Коваль Олесі та Мацюк Надії.

Є. Дуліпа, завідуюча юнацьким відділом Володимирецької ЦРБ  

***

"1...2...3..."