Володимирецька централізована система публічно-

 

шкільних бібліотек

Підсумки Володимирецької центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей по громадських обговореннях «Якою має бути бібліотека нашої громади?»

Громадські обговорення на Рівненщині «Якою має бути бібліотека нашої громади?» розпочалися у березні 2012 р.

Активно долучились до громадських обговорень працівники Володимирецької ЦРБ, районної бібліотеки для дітей.

Для вивчення громадської думки використовувались такі форми: виступи у засобах масової інформації, подання усних та письмових зауважень, пропозицій та рекомендацій, опитування та анкетування громадян, флешмоб, конкурс малюнків, презентація.

В центральній районній бібліотеці було організовано інформаційну зону, де було представлено плакат про громадські обговорення на Рівненщині, копії офіційних документів про законність проведення громадських обговорень в області, наказ директора Володимирецької ЦСПШБ про проведення громадських обговорень, афіші з відомостями про місця та ресурси, де громадяни можуть висловити свою позицію: місцезнаходження скринь, адреси сайтів. На сайті Володимирецької ЦСПШБ було виставлено оголошення про проведення громадських обговорень.

В районній бібліотеці для дітей оголошено конкурс малюнків «Моя бібліотека» та однойменний флешмоб, а також в «Книзі відгуків та пропозицій» завжди користувачі мають можливість залишити свою думку про діяльність закладу. Підготовлено презентацію «Світ бібліотек і ми у ньому»,де зібрано кращий досвід бібліотечних закладів України та варіанти нашого досвіду з питань обслуговування користувачів-дітей. Добірку творів про бібліотеку,підготовлених відвідувачами районної бібліотеки для дітей протягом громадських обговорень, організовано в збірку «Душі аптека-бібліотека». В обговореннях приймали участь користувачі віком 9-16 років.

На території Володимирецької селищної ради проживає 8857 чоловік. Приймали участь в громадських обговореннях по селищній раді 2200 чоловік (24.8% населення). Різні за віком, освітою, професією, соціальним статусом громадяни – 2200 чоловік ( 100%) опитаних висловились за необхідність бібліотеки. Адже вона є культурним, освітнім та інформаційним центром нашого селища, а також центром спілкування для багатьох громадян. Це визнання надає наснаги працівникам бібліотеки до роботи для ще найповнішого задоволення духовних потреб громади. Відрадно, також, що 100% опитаних (2200чоловік) визнали роботу бібліотекарів задовільною. Велика роль в цьому належить новітнім інформаційним технологіям, запровадженим у Володимирецькій ЦРБ. 1153 чоловіки заповнювали анкети. 107 дітей віку 7 – 13 років малювали малюнки на тему «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». Скриньки зауважень та пропозицій містили 940 різноманітних пропозицій. А саме: за створення ігрової кімнати для дітей висловились 115 чоловік (5.2%), за створення сучасного інтер’єру - 365 чоловік (16.5%) , за оновлення меблів – 500 чоловік (22.7%), за необхідність ремонту приміщення – 610 чоловік (27.7%) , за збільшення кількості комп’ютерів – 810 чоловік (36.8%), за збільшення кількості мультимедійного обладнання – 810 чоловік (36.8%) , за потребу у сучасній дозвіллєвій літературі – 355 чоловік (16.1%) , за потребу у навчальній літературі - 480 чоловік (21.8%), за потребу у довідкових виданнях – 259 чоловік (11.7%), за потребу у галузевих виданнях – 385 чоловік (17.5%) , за потребу у літературі для дітей та підлітків – 363 чоловіки (16.5%) , за потребу у періодиці для дітей – 220 чоловік (10%), за потребу у періодиці для юнацтва – 286 чоловік (13%), за потребу у електронних, аудіовізуальних виданнях різної тематики – 307 (13.9%), за потребу у дозвіллєвих заходах, виставках – 218 чоловік (9.9%), за можливість перегляду відеофільмів – 170 чоловік (7.7%), за можливість навчання у бібліотеці роботі на ПК та пошуку в Інтернеті – 615 (28%), за роботу за ПК та в Інтернеті – 615 чоловік (28%), за електронні послуги – 307чоловік (13.9%), за екскурсійні послуги – 191 чоловік (8.6%), за бібліотеку, як партнера у спільній діяльності – 326 чоловік (14.8%), за покращення роботи по обслуговуванню інвалідів – 277 чоловік (12.5%).

Всі опитувані 2200 чоловік (100%) визнали графік роботи зручним для користувачів.

Опитування громадян дало можливість зробити комплексну оцінку стану бібліотеки, визначити місце бібліотеки в житті селища, його пріоритети в інформаційних потребах та ступінь їх задоволення, а також дізнатися думку щодо покращання діяльності бібліотеки.

Громадські обговорення у фотографіях

 
 

Протягом березня 2012 року на Рівненщині та в Володимирецькому районі стартували громадські обговорення «Якою має бути бібліотека нашої громади ?». Мета громадських обговорень: виявити думку громади про бібліотечні послуги та обговорити проблемні питання функціонування книгозбірень. Долучитися до обговорень можна буде впродовж березня-квітня 2012 року, подавши пропозиції та зауваження у кожну з публічно – шкільних бібліотек нашого району. 

 

"1...2...3..."