Володимирецька централізована система публічно-

 

шкільних бібліотек

Повір у себе

(Законодавство) Національна Асамблея інвалідів України

Інва.нет

Каталог пільг

Світ без обмежень(Повір у себе - життя і проблеми інвалідів)

Освіта для осіб з особливими потребами

Служба знайомств

www.adam-i-eva.com
Християнська служба знайомств Адам-і-Єва
www.alldisabled.com
Міжнародна шлюбна агенція для інвалідів
http://meeting.deafnet.ru/
Сайт глухих і тих, що погано чує, знайомства

***

http://www.kontakts.kiev.ua
Сайт знайомств для інвалідів
www.twixes-polina.ru
Сайт «Крок назустріч».
http://believe.net.ua/
Життя й проблеми інвалідів: закони, знайомства, творчість
http://www.invalirus.ru
Сайт інвалідів: знайомства, чат, форум
http://www.volchat.ru/forum/
Форум інвалідів

***

http://paralife.narod.ru/forum/
Кращі форуми для інвалідів
http://www.inva.salon.dn.ua/
"Салон Донбасса"/ Міжнародна служба знайомств для інвалідів
http://lydix.ru/home.php
Знайомства та форум для людей з обмеженими фізичними можливостями
http://znakomka.rork.ru/
Знайомства для інвалідів

Світ захоплень

Стати сильним у своїй слабкості

Запровадьте у себе:

Домашній абонемент

Служба уваги

Бібліотеки Володимиреччини на допомогу людям з особливими потребами 

*** 

«ПЕРЕДАЙ ДОБРО ПО КОЛУ»

(Досвід роботи із користувачами з особливими потребами Половлівської публічно- шкільної бібліотеки)

 

Бібліотечне обслуговування користувачів з особливими потребами є доволі актуальною темою. Не залишає осторонь таких людей і Половлівська публічно –шкільна бібліотека.

Своє основне завдання книгозбірня вбачає в забезпеченні інтелектуального доступу до інформації читачам з обмеженими можливостями, сприянню їх соціальної адаптації, розвитку творчих можливостей.

Важлива роль відводиться також вихованню в підростаючого покоління толерантного ставлення до людей з особливими потребами.

Місія бібліотеки — забезпечити фізичний та інтелектуальний доступ до інформації читачам з обмеженнями, через які їм важко або неможливо використовувати загальнодоступні ресурси.

Пріоритетні напрямки роботи бібліотеки на сучасному етапі: соціальний, інформаційний, психологічний, дозвіллєвий, професійно-реабілітаційний.

Мета та основні завдання :

• організація роботи щодо створення регіональної бази даних з фізичними обмеженнями, які потребують інформаційно-бібліотечного обслуговування;

• збір інформації в регіоні щодо людей з фізичними обмеженнями, з'ясувати їх інформаційні потреби;

• створення інформаційних куточків, тематичних виставок, полиць, прес — досьє, картотек з питань правового та соціального забезпечення людей з фізичними обмеженнями;

• здійснення інформаційно-бібліотечного обслуговування людей з обмеженням життєдіяльності поза стінами бібліотек (книгоношення);

• запровадження системи віртуального бібліотечного обслуговування людей з фізичними обмеженнями (запис до бібліотеки та прийом замовлень по телефону, e-mail, віртуальна довідка, надання інформації з мережі Інтернет);

• організація заходів з розкриття талантів, захоплень людей з фізичними обмеженнями (творчі вечори, вечори-зустрічі, благодійні свята і ін.)

• виявити літературу: право, законодавство, періодика

В 2011 році була створена веб- сторінка бібліотеки.

Лінка « Повір у себе» відображає інформацію: творчість (підтримка талановитих людей з обмеженими можливостями, популяризація їх творчості ), корисні сайти для людей з особливими потребами, служба добрих знайомств.

Поширенню життєво необхідної інформації серед людей з обмеженими можливостями сприяє «Зона ділової інформації», включає тематичні папки «Законодавство України для людей з обмеженими можливостями», «Пільги».

Папка - досьє «ІНТЕРНЕТ для людей з особливими потребами» інформує про корисні Інтернет -сайти, установи та організації, що надають підтримку людям з особливими потребами, Інтернет – ресурси, що стануть у пригоді батькам, соціальні, психологічні, педагогічні заклади, які пропагують форми здобуття освіти, інформацію про працевлаштування і ін.

Згідно плану роботи виявлено і взято на облік користувачів з вадами здоров’я, створено «Адресну картотеку». Для обслуговування користувачів на дому з кола читачів залученні волонтери.

При індивідуальній формі роботи використовую традиційні форми бібліотечної роботи: бесіди, інформування про нові надходження, інформаційні та рекомендаційні списки літератури, індивідуальні запрошення на масові заходи бібліотеки, а також перегляди відеосюжетів, мультфільмів, електронних презентацій «Пізнай світ, який тебе оточує» і ін.

Справжнім святом для користувачів є інформаційний бюлетень «Інва.net». Зміст бюлетеня містить такі рубрики, які переважають в більшості випусків: колонка партнера; панорама подій регіону; панорама подій України; повір у себе; нам пишуть; поради психолога; корисні поради; шукаю друзів. Зокрема в колонках «Нам пишуть» і «Служба знайомств» знайшли своє відображення листи користувачів нашої книгозбірні.

В бібліотеці проходять навчання для користувачів з особливими потребами, попередньо сформовані в групи за різними ознаками (віковою, рівнем освіти, видами хвороби, характером трудової діяльності). Перше заняття розпочинаю з найпростішого: бесід на теми: «Я і комп’ютер», «Що таке світова мережа Інтернет?», «Сучасні інформаційні технології».

В Інтернеті існує вже досить велика кількість офіційних веб - сайтів різноманітних установ, а також загальнодоступних ресурсів, присвячених різним сферам життя громадян із вадами здоров’я. Інтернет розширює рамки спілкування людей з особливими потребами з користувачами через соціальні мережі «Вконтакті», «Однокласники», «Фейсбук» - найлегший спосіб знайти однодумців за своїми особистими уподобаннями та інтересами.

Бібліотека організовує та проводить змістовне дозвілля. Організовано постійнодіючу книжкову полицю «Людина серед людей: життя у всіх вимірах», виставка дитячого малюнка «Розмаїття кольорів».

 

До Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями (3 грудня) проведено конкурсну ігрову програму «Ангел з одним крилом», акцію милосердя « Діти-дітям». Робота бібліотеки висвітлюється на сторінках районної газети «Володимирецький вісник».

***

Інформація про роботу з людьми з функціональними обмеженнями у Біленській публічно-шкільній бібліотеці

У бібліотеці створена картотека дітей та дорослих з функціональними обмеженнями з переліком їх даних. Створено ряд тек-накопичувачів різної тематики «Соціальний захист населення», «Телефонний зв'язок по території сільської ради», «Пенсійне забезпечення», «Нове в законодавстві України для людей з …» та ін.

У бібліотеці створена книжкова викладка « Повір у себе».

Діти зазначеної категорії залучаються до заходів, які проводяться у бібліотеці. Плануються проводити масові заходи з залученням дорослих.

У грудні місяці тематичний вечір « Що таке страх і як з ним боротися?»

Проводиться навчання роботі на ПК та в мережі Інтернет з даною категорією користувачів як у бібліотеці, так і по місцю проживання. До цієї роботи залучені волонтери, як дорослі, так і діти.

Вже проведено навчання з Козлюк І. П. на тему «Соціальні мережі та робота з електронною поштою». Дана робота проводиться відповідно до складеного плану.  

***