Світ бібліотеки 

 

Сваринівска публічно-шкільна бібліотека

Фонд – 10552

Книговидача - 9200

Користувачі – 400

Ми працюємо:

Щоденно: з 9 год. до 18. год. 15 хв.

Перерва на обід: з 13 год. до 14 год.

Субота, Неділя- вихідні дні.

Остання п’ятниця місяця - санітарний день

 ***

Новини

01 грудня 2017року – виставка-застереження «СНІД – ЗНАТИ, ЩОБ ЖИТИ»

03 грудень 2017року – година спілкування «Повна болю душа»( присвячена міжнародному Дню інвалідів)

13 грудня 2017року – вечорниці в народознавчому музеї «Андрію, Андрію, я на тебе льон сію»  

 

***

1 грудня в Сваринівській бібліотеці було презентовано виставку-застереження «СНІД – ЗНАТИ, ЩОБ ЖИТИ» для старшокласників та проведено пізнавальну бесіду. А з молодшими користувачами бібліотеки бібліотекар провела годину спілкування «Повна болю душа», присвячена міжнародному Дню інвалідів.

 

***

23 листопада в Сваринівській ПШБ відбувся вечір-реквієм до річниці голодомору "Сльози Божої Матері". Юні декламатори читали вірші про ті часи, глядачі також мали змогу переглянути сценку з твору "Марія" Уласа Самчука у виконанні учнів 8-го класу. Всі учасники вшанували хвилиною мовчання жертв голодомору та запалили свічку пам'яті.

***

2 жовтня 2017 до Міжнародного дня людей похилого віку Сваринівська ПШБ зібрала п'ятикласників за круглим столом і провела бесіду на тему "Навчи своє серце добру".

***

6 червня 2017 року бібліотекар Сваринівської ПШБ разом із групою дітей пройшлася по зупинках літературно-краєзнавчого маршруту села Сварині. Детально зупинялися на зупинках: найстаріша хата, кладочка кохання, дуб-велетень, озеро, Панський двір. Діти з цікавістю слухали легенди, які розповідала їм бібліотекар, а завершили маршрут поденьками в садку діда Бенеся.

***

1 червня 2017 року у Сваринівській ПШБ відбувся флеш-моб «Діти за щасливе майбутнє України», присвячений Дню захисту дітей.

 ***

8 травня 2017 року відбувся велопробіг, в якому взяли участь представники Сваринівського КДК, а також воїни АТО. Напередодні всіх хлопців-односельчан привітали із наступаючими святами та було запрошено долучитись до велопробігу. Маршрут наш пролягав від Сваринь до Веліхова, де й було передано естафету.

***

В рамках проекту "Туризм крізь призму бібліотек" Сваринівська ПШБ разом з активними користувачами провела прибирання дороги, що веде до траси.

А ще було посаджено дерева на алеї «Дерева миру». Насаджували дерева двоє діток (батьки яких перебували на сході) та жінка учасника АТО.

 

***

25 квітня у Сваринівській ПШБ пройшла година пам’яті до Чорнобильської трагедії «Рік, коли плакали Ангели». В заході брали участь дівчата з 9 класу, які виконували танець вогню, а дівчата 8-го класу декламували вірші про чорнобильське лихо та його наслідки. Василюк Марія і Василюк Василина читали молитву за Україну. Всі учасники масового заходу вшанували хвилиною мовчання всіх хто загинув від смертельної дози радіації. 

 

***

З 20 по 24 березня 2017 року в Сваринівській ПШБ пройшов тиждень дитячого читання. Юні користувачі мали змогу цікаво провести свій вільний час: перевірити себе на знання українських казок (взявши участь у вікторині), стати справжнім детективом (погравши у бібліотечний квест), почути українську музику та освоїти нові па (прийшовши на флешмоб), продемонструвати талант декламування байок Л.Глібова та глибше ознайомитись з життям наших пращурів та обрядовістю, а саме, як проходив ярмарок (завітавши на народне свято «Ярмарок»). Учасниками ярмарку були семикласники. Тут було все: і чоловік жінку продавав, і жінка чоловіка, і циганка ворожила, і продавались продукти які селянин виростив за рік, співали, танцювали, інсценізували гуморески тощо. Було весело, одним словом – ЯРМАРОК!

Вікторина «Сторінкам українських народних казок» 

 

 

Бібліотечний квест «Шукачі скарбів» 

Флеш-моб «Читайте, читайте»

Декламування байок Л.Глібова «Кожна байка розум має»

 

Народне свято «Ярмарок»

 

 

***

7 березня на засіданні «Літературної кав’ярні» відбулася презентація книжки Лариси Сай «Іду до тебе»

9 березня, у приміщенні актової зали школи, відбулися літературно-просвітницькі читання «Нам треба твого голосу, Тарасе». Найкращими читцями-декламаторами виявились – Василюк Василина (4 кл.) із твором «У нашім раї на землі» і Ляшик Людмила (8 кл.) твір «Тополя». Всі учасники свята мали змогу познайомитись із виставкою «Вдивляється Тарас у душу України», яка була оформлена прямо на сцені.

***

Година-реквієм «Мамо, я не повернусь» 20 лютого у Сваринівській ПШБ відбулася година-реквієм «Мамо, я не повернусь», приурочена Дню Героїв Небесної Сотні. Користувачі-школярі, а також дорослі вшанували пам'ять загиблих на майдані хвилиною мовчання під пісню «Мамо, не плач…».  

На заході слухали вірші, які читали учні 9-го класу. Під мелодію гімну Небесної сотні «Плине кача» бібліотекар запалила свічку і передала її по колу, щоб кожен учасник заходу торкнувся цього священного вогню – частинки вічного. Так закінчилась година-реквієм. 

***

15 лютого 2017 року – година інформації приурочена Дню вшанування воїнів-афганців «Відлуння Афганських гір» 

***

15 лютого 2017 року – народне свято Стрітення «На Стрітення зимі з весною зустрітися»

***

25 січня до Сваринівської ПШБ на екскурію завітала старша група дитячого садочка

 

***

20 січня в Сваринівській ПШБ відбулася історико-літературна композиція «Моя єдина Україна».

До бібліотеки завітали учні 9-го класу. Бібліотекар розповіла про історію свята: ідею соборності, Акт злуки, міжвоєнний період, офіційне святкування і т.д. А також про те, як святкують це свято нині (живі ланцюги) та про значення Дня Соборності.

Користувачі переглянули електронну презентацію «Моя єдина Україна» та згадали вірші та пісні про Батьківщину.  

***